У ДРВАРУ ОБИЉЕЖЕН ДАН СРПСКОГ ЈЕДИНСТВА СЛОБОДЕ И НАЦИОНАЛНЕ ЗАСТАВЕ

Дан српског јединства слободе и националне заставе обиљежен је у Дрвару. Тим поводом испред Радничког дома симболично је раширена застава дуга 50 метара.

Овај празник обиљежен је и извођењем документарне драме К'о камен-Веленка Брстинова и кћер јој Драгана чији је аутор Драгана Мандрапа.

Ова монодрама коју игра Љиљана Чекић представља аутентичну причу о двјема женама, мајци и кћерки, њиховим животима и страдањима али и о снази коју су имале у тренуцима највећих искушења и страдања.

Обиљежавању дана српског јединства слободе и националне заставе поред публике присуствовала је начелница општине Дрвар Душица Рунић и шеф Конзуларне канцеларије Републике Србије у Дрвару, Весна Маринковић.

Овај празник симболично је установљен 2020. године као државни датум у Републици Србији и Републици Српској, а Дрвар је једина општина у ФБиХ која обиљежава овај велики дан у историји српског народа. На овај дан је 1918. године почео пробој Солунског фронта.