ПОТПИСАН ПРОТОКОЛ О ПОДРШЦИ РЕПУБЛИКЕ СРПСКЕ ОПШТИНАМА У ФЕДЕРАЦИЈИ БИХ ( ГРАХОВО, ГЛАМОЧ, ДРВАР, БОСАНСКИ ПЕТРОВАЦ)

Предсједник Републике Српске Милорад Додик састао се данас у Бања Луци са представницима општина Грахово, Гламоч, Дрвар и Босански Петровац.

Након састанка потписан је протокол о подршци Републике Српске овим општинама у Федерацији БиХ.

Република Српска ће у складу са протоколом у буџету Републике Српске за 2025. годину обезбједити финансијску подршку за четири наведене општине у Федерацији БиХ у износу од 4.000.000,00 КМ ( за сваку општину по 1.000.000,00 КМ).

Република Српска ће у складу са Протоколом пружати финансијску подршку овим општинама у области привреде, кориштења привредних ресурса, туризма, пољопривреде, здравства и социјалне заштите, политике, образовања, културе, спорта, саобраћаја и других области од националног значаја.

Начелница општине Дрвар Душица Рунић захвалила је предсједнику РС за иницијативу да оснажи ове локалне заједнице.

Састанку је присуствовала и српски члан Предсједништва БиХ Жељка Цвијановић, министар финансија Републике Српске Зора Видовић, министар здравља и социјалне заштите Ален Шеранић, министар за научнотехнолошки развој и високо образовање Жељко Будимир и министар за европске интеграције и међународну сарадњу Златан Клокић.