ПОСЈЕТА ЊЕГОВЕ СВЕТОСТИ ПАТРИЈАРХА СРПСКОГ ГОСПОДИНА ПОРФИРИЈА

Његова светост патријарх српски Порфирије боравио је у Дрвару у оквиру тродневне посјете Епархији бихаћко-петровачкој.

Патријарха Порфирија испред Храма Светога Саве у Дрвару поздравили су Његово Преосвештенство Епископ бихаћко-петровачки г. Сергије и старјешина Храма Св. Саве протопрезвитер-ставрофор Саша Црљић уз присуство многобројних вјерника.

Мноштво народа окупило се како би присуствовали овом великом дану за све православне вјернике Дрвара и околних мјеста.

Његова светост патријарх српски Порфирије мноштву окупљених вјерника полао је поруку мира, вјернике је позвао да се моле за сваког страдалог јер су молитва и хришћанско праштање једини пут исцјељивања свих рана.

Начелница општине Дрвар Душица Рунић изразила је задовољство историјском посјетом његове светости и истакла да врх српске православне цркве својим присуством у Дрвару највећој повратничкој општини на подручју Федерацији БиХ показује да смо као народ једно, да не познајемо административне и државне границе и да нас Црква окупља како бисмо превазишли недаће које нам стоје на путу ка очувању огњишта.