МИНИСТАР ПРАВОСУЂА И УПРАВЕ КАНТОНА 10 ПОСЈЕТИО ОПШТИНУ ДРВАР

Министар правосуђа и управе Кантона 10 Александар Родић боравио је у службеној посјети Општини Дрвар гдје се састао с начелницом општине Душицом Рунић и предсједницом Општинског вијећа Вањом Крнета.

На састанку је разговарано о актуелној ситуацији у овој општини и плановима за наредни период. Размијењене су информације и договорено низ оперативних активности у реализовању питања која су од актуелног значаја за рад и функционисање ове локалне заједнице.

Наглашено је да је заједничким дјеловањем Министарства и начелнице општине ријешен проблем непостојања општинског јавног правобраниоца надлежног за општине Дрвар и Босанско Грахово и да је у току процедура за расписивање конкурса за општинског јавног правобраниоца.

Министар Родић изразио је задовољство посјетом општини Дрвар и истакао да Министарство у пуном капацитету стоји на располагању за све облике сарадње и помоћи овој локалној самоуправи.