ДИРЕКТОР ФОНДА ЗА ИЗБЈЕГЛА, РАСЕЉЕНА ЛИЦА И САРАДЊУ СА СРБИМА У РЕГИОНУ АП ВОЈВОДИНА ПОСЈЕТИО ОПШТИНУ ДРВАР

Директор војвођанског фонда за избјегла, расељена лица и сарадњу са Србима у региону Александар Ђедовац боравио је у службеној посјети Општини Дрвар гдје се у оквиру посјете састао са начелницом општине Душицом Рунић.

На састанку је разговарано о подршци коју фонд пружа Србима у ФБиХ кроз сарадњу и реализацију пројеката у свим областима почевши од финансирања и суфинансирања пројеката удружењима грађана, кроз програме директних донација локалним заједницама Срба у региону.

Договорено је и низ будућих активности у реализовању питања у складу са стварним економским, културним, просвјетним и духовним потребама нашег становништва што ће допринијети јачању веза са матицом Србијом.

Састанку је присуствовала и конзулица Конзуларне канцеларије у Дрвару Весна Маринковић.